Over kosten, investeringen, studiefinanciering en fiscale aftrekbaarheid
Over kosten, investeringen, studiefinanciering en fiscale aftrekbaarheid
Studeren kost geld
Studeren is investeren in je (eigen)waarde en je studie- en loopbaanopbouw. Maar per land gelden andere regels. Verdiep je goed in de mogelijkheden als je besluit om te gaan studeren. Op deze pagina vind je een aantal bronnen met nuttige informatie.
Studiefinanciering in Nederland
Studiefinanciering in Nederland
In het kort
Doe je een voltijd of duale opleiding aan hbo of universiteit? Of ben je 18 jaar of ouder en zit je op het voortgezet onderwijs of het mbo (bol)? Meestal heb je dan recht op geld van de overheid.
Mbo, hbo of universiteit
Voor mbo, hbo of universiteit kun je studiefinanciering aanvragen. Als je recht hebt op studiefinanciering, krijg je ook het studentenreisproduct. Hiermee kun je gratis of met korting reizen met het openbaar vervoer.
https://duo.nl/particulier/geld-voor-school-en-studie/index.jsp
Tegemoetkoming in kosten
Kosten die je maakt zijn niet altijd 'what you see is what you pay'.
Er zijn mogelijkheden om kosten terug te brengen, kosten te besparen of kosten (deels) terug te krijgen. Ook kosten die je maakt voor loopbaanonderzoek.
Ben je scholier dan kun je verwezen worden door je school. Scholen hebben uren en budget gereserveerd voor externe begeleiding. Bespreek het met je ouders.
Ben je eigenlijk nog student en je vult jaarlijks je belastingteruggave in omdat je inkomen hebt uit arbeid en niet uit studiefinanciering dan kun je kosten voor studiekeuzebegeleiding wellicht opgeven.
Studeren in het buitenland
Studeren in het buitenland
Ik sta in contact met een aantal professionele tussenpersonen en adviesbureaus die je helpen met alle zaken te regelen voor als je je studie voortzet in het buitenland. Afhankelijk van met wie je zaken doet krijg je daar alle adviezen. Maak er in elk geval een stevig agendapunt van en zorg dat je op tijd ALLES weet over zowel maandelijkse als jaarlijkse kosten, tegemoetkomingen en opbrengsten!
Hier kun je je al inlezen:
Beurzen en fondsen
Beurzen en fondsen
Bron : wilweg (klik)
Studie na Hulanda
Vanuit het Caribisch gebied naar Nederland gaan om te studeren
Studie na Hulanda
Vanuit het Caribisch gebied naar Nederland gaan om te studeren
Studie en inkomen uit werk
Studie en inkomen uit werk
Je kunt je studiekosten lager houden als je maandelijks inkomen hebt uit werk. Vraag er naar als je de situatie ter plekke kent. Er zit een drempel aan voor wat je mag bijverdienen maar vele vele studenten combineren studie met een baan(tje) of training geven tegen vergoeding.
Wat is de relatie met Van Mulken Training
Wat is de relatie met Van Mulken Training
Marlou van Mulken is mijn partner. Zij factureert voor mij. Marlou is als zelfstandig ondernemer werkzaam in het MBO onderwijs, voor bedrijven en Vluchtelingenwerk. Voor de belastingdienst zijn wij een eenheid.
Omdat ik nog in het part time in het onderwijs werk vindt facturering plaats op naam van fiscale partner Van Mulken Training.